"Фронт Змін" Буковини "взявся" за малі річки області

Проблеми малих рік Буковини стали темою обговорення «круглого столу», проведення якого організував у Чернівцях «Фронт Змін».

Як повідомили у прес-службі ФЗ, екологічній тематиці присвячено понад півтора десятки проектів, підготовлених активістами організації в рамкаж програми «Школа влади» sv.frontzmin.org/.

І серед них значне місце займають варіанти встановлення екологічної рівноваги на водних артеріях краю, створення механізмів для уникнення повторення екологічних катастроф, повеней, свідком якої була область кілька років тому.
  Учасники «круглого столу» — громадські активісти, науковці, фахівці-екологи – окреслили цілий пласт проблем, які несе за собою занедбання та недогляд за системою малих рік. Називалися глобальні питання, на які може вплинути держава. Це і заборона забудов заплави річок, проведення комплексу профілактики паводків, недопущення забруднення промисловими та хімічними відходами підприємств та інші. Не меншою є і відповідальність місцевих громад, які мешкають попри водні артерії. Адже за словами науковців, першими, а часом головними забруднювачів берегів річок побутовими відходами є саме місцеві мешканці, які не надто замислюючись над утилізацією сміття просто скидають його у річку.
  Під час засідання був продемонстрований позитивний досвід, напрацьований «Фронтом Змін» у сфері очищення довкілля і річок зокрема. Це серія акцій «Екологічний вибух», під час яких спільно з учнями -депутатами міської учнівської ради Чернівців «фронтовики» зібрали тонни сміття на берегах рік, у парках та скверах.
 У підсумку, учасники обговорення зійшлися на необхідності комплексних змін суспільного ставлення до вказаної проблематики. Починаючи від екологічного виховання школярів, громадян і до оптимізації державних структур та інституцій, які опікуються питанням охорони навколишнього середовища.

0 коментарів

Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте